首頁 > Panasonic代理商 > EEH-ZA1H100R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEH-ZA1H100R
型號描述:
10 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEH-ZA1H100R
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
75 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
750 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)