EEH-ZA1H100R
- 型號描述:
10 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm 10000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEH-ZA1H100R
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 85
- Type
- Hybrid
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 120mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 75 mA @ 100 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 750 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.240" (6.10mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)