EEA-GA1H150H
- 型號描述:
15 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEA-GA1H150H
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)
- Capacitance
- 15 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 55 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 85.25 mA @ 100 kHz