首頁 > Panasonic代理商 > EEA-GA1H150B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEA-GA1H150B
型號描述:
15 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEA-GA1H150B
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Capacitance
15 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
85.25 mA @ 100 kHz