EEA-GA1H150
型號描述:
15 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEA-GA1H150
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Capacitance
15 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
85.25 mA @ 100 kHz