首頁 > Panasonic代理商 > EEA-GA1E100H
影像僅供參考,以產品規格為準
EEA-GA1E100H
型號描述:
10 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEA-GA1E100H
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
33 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
51.15 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)