首頁 > Panasonic代理商 > ECP-U1C104MA5
影像僅供參考,以產品規格為準
ECP-U1C104MA5
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 12V 16V Acrylic, Metallized - Stacked 0805 (2012 Metric)
型號:
ECP-U1C104MA5
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:100 倍增量:1
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
12V
Voltage Rating - DC
16V
Dielectric Material
Acrylic, Metallized - Stacked
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)