首頁 > Panasonic代理商 > ECO-S2GA221CA
影像僅供參考,以產品規格為準
ECO-S2GA221CA
型號描述:
220 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 603mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C
型號:
ECO-S2GA221CA
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:20 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
603mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.54 A @ 100 kHz