首頁 > Panasonic代理商 > ECH-U1H562JX5
影像僅供參考,以產品規格為準
ECH-U1H562JX5
型號描述:
5600 pF Film Capacitor 30V 50V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
薄膜電容器 5600pF 50VDC 5% PPS FILM 1206
型號:
ECH-U1H562JX5
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Voltage Rating - AC
30V
Voltage Rating - DC
50V
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Capacitance
5600 pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)