ECH-U1H333GX5
- 型號描述:
0.033 μF Film Capacitor 30V 50V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1210 (3225 Metric)
CAP FILM 0.033UF 2% 50VDC 1210
- 型號:
- ECH-U1H333GX5
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 30V
- Voltage Rating - DC
- 50V
- Height - Seated (Max)
- 0.091" (2.30mm)
- Capacitance
- 0.033 µF
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)