ECH-U1C473GX5
- 型號描述:
0.047 μF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
- 型號:
- ECH-U1C473GX5
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 11V
- Voltage Rating - DC
- 16V
- Height - Seated (Max)
- 0.067" (1.70mm)
- Capacitance
- 0.047 µF
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)