ECH-U1C472GX5
型號描述:
4700 pF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 0805 (2012 Metric)
型號:
ECH-U1C472GX5
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Capacitance
4700 pF
Tolerance
±2%
Voltage Rating - AC
11V
Voltage Rating - DC
16V
Dielectric Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)