ECH-U1C333GX5
型號描述:
0.033 μF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
型號:
ECH-U1C333GX5
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Features
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Voltage Rating - AC
11V
Voltage Rating - DC
16V
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Capacitance
0.033 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)