ECH-U1C332GX5
- 型號描述:
3300 pF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 0805 (2012 Metric)
CAP FILM 3300PF 2% 16VDC 0805
- 型號:
- ECH-U1C332GX5
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±2%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 11V
- Voltage Rating - DC
- 16V
- Height - Seated (Max)
- 0.043" (1.10mm)
- Capacitance
- 3300 pF
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)