ECH-U1C223JX5
- 型號描述:
0.022 μF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
CAP FILM 0.022UF 5% 16VDC 1206
- 型號:
- ECH-U1C223JX5
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Voltage Rating - AC
- 11V
- Voltage Rating - DC
- 16V
- Height - Seated (Max)
- 0.043" (1.10mm)
- Capacitance
- 0.022 µF
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)