ECH-U1C104GX5
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 11V 16V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1210 (3225 Metric)
型號:
ECH-U1C104GX5
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
0.1 µF
Tolerance
±2%
Voltage Rating - AC
11V
Voltage Rating - DC
16V
Dielectric Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)