ECH-U1683JC9
- 型號描述:
0.068 μF Film Capacitor 40V 100V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 2416 (6041 Metric)
- 型號:
- ECH-U1683JC9
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 2416 (6041 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 40V
- Voltage Rating - DC
- 100V
- Height - Seated (Max)
- 0.142" (3.60mm)
- Capacitance
- 0.068 µF
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)