首頁 > Panasonic代理商 > ECH-U1154GCV
影像僅供參考,以產品規格為準
ECH-U1154GCV
型號描述:
0.15 μF Film Capacitor 40V 100V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 2825 (7163 Metric)
型號:
ECH-U1154GCV
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Features
Package / Case
2825 (7163 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Termination
Solder Pads
Ratings
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
100V
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)
Capacitance
0.15 µF
Size / Dimension
0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)