首頁 > Panasonic代理商 > ECH-U1153GC9
影像僅供參考,以產品規格為準
ECH-U1153GC9
型號描述:
0.015 μF Film Capacitor 40V 100V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1913 (4833 Metric)
薄膜電容器 .015uF 100V 2% PPS FILM 1913
型號:
ECH-U1153GC9
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
0.015 µF
Tolerance
±2%
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
100V
Dielectric Material
Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1913 (4833 Metric)
Size / Dimension
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)