CB1A-M-24V
- 型號描述:
Automotive Relay SPST-NO (1 Form A) 24VDC Coil Chassis Mount
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
- 型號:
- CB1A-M-24V
- 品牌:
- Panasonic Electric Works
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Sealed - Fully
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Coil Voltage
- 24VDC
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Coil Current
- 75 mA
- Coil Type
- Non Latching
- Contact Form
- SPST-NO (1 Form A)
- Contact Rating (Current)
- 20 A
- Switching Voltage
- 28VDC - Nom
- Must Release Voltage
- 2.4 VDC
- Must Operate Voltage
- 14 VDC