AGQ200A12Y
型號描述:
低訊號繼電器 - PCB GQ Relay
型號:
AGQ200A12Y
品牌:
Panasonic Industrial Devices
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:900 倍增量:900
Mounting Type
Surface Mount
Coil Voltage
12VDC
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
2 A
Switching Voltage
125VAC, 110VDC - Max
Load - Max Switching
250VA, 220W
Coil Current
11.7 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
Gull Wing
Seal Rating
Sealed - Fully
Coil Insulation
Must Operate Voltage
9 VDC
Must Release Voltage
1.2 VDC
Operate Time
4 ms
Release Time
4 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C