AGN200S12
型號描述:
低訊號繼電器 - PCB 1A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
型號:
AGN200S12
品牌:
Panasonic Industrial Devices
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Mounting Type
Surface Mount
Coil Voltage
12VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Gull Wing
Approval Agency
BSI, cURus
Relay Type
Telecom
Coil Current
11.7 mA
Coil Type
Non Latching
Seal Rating
Sealed - Fully
Contact Material
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
1 A
Switching Voltage
125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage
1.2 VDC
Must Operate Voltage
9 VDC
Operate Time
4 ms
Release Time
4 ms
Grade
Coil Insulation
Qualification
Load - Max Switching
125VA, 110W