首頁 > Panasonic代理商 > 6TPF470MAH
影像僅供參考,以產品規格為準
6TPF470MAH
型號描述:
470 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
型號:
6TPF470MAH
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code
D4
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
6.3 V