35SVPF82M
型號描述:
82 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 5000 Hrs @ 105°C
型號:
35SVPF82M
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:400 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Capacitance
82 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
4 A @ 100 kHz