2R5SVPC180MV
- 型號描述:
180 μF 2.5 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 19mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD
- 型號:
- 2R5SVPC180MV
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 19mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Capacitance
- 180 µF
- Voltage - Rated
- 2.5 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 140 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.8 A @ 100 kHz