25SVPF100M
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 24mOhm 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
型號:
25SVPF100M
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
24mOhm
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
160 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.2 A @ 100 kHz