25SVPF100M
- 型號描述:
100 μF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 24mOhm 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
- 型號:
- 25SVPF100M
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 24mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 160 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.2 A @ 100 kHz