25SVPD10M
- 型號描述:
10 μF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 65mOhm 2000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
- 型號:
- 25SVPD10M
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 65mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 23.7 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 474 mA @ 100 kHz