25SVF100M
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 24mOhm 1000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
型號:
25SVF100M
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
24mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
50.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.01 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)