20TQC47MYFT
型號描述:
47 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 55mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
型號:
20TQC47MYFT
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code
D15
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
20 V