首頁 > PULS代理商 > CP20.241-S2
影像僅供參考,以產品規格為準
CP20.241-S2
型號描述:
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 20A
型號:
CP20.241-S2
品牌:
PULS
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Input Type
AC or DC
Number of Outputs
1
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min)
110V
DC Voltage - Input (Max)
150V
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
480W
Voltage - Isolation
500 V
Applications
Industrial, ITE (Commercial)
Efficiency
94.2%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension
5.00" L x 1.89" W x 4.88" H (127.0mm x 48.0mm x 124.0mm)