首頁 > Omron代理商 > VX-016-1A3
影像僅供參考,以產品規格為準
VX-016-1A3
型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
型號:
VX-016-1A3
品牌:
Omron
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:19 倍增量:1
Circuit
SPDT
Switch Function
On-Mom
Current Rating (Amps)
100mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
30 V
Actuator Type
Lever, Roller
Mounting Type
Chassis Mount
Termination Style
Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection
IP40
Features
Operating Force
30gf
Release Force
Operating Position
0.815" (20.7mm)
Pretravel
0.157" (4.0mm)
Differential Travel
0.031" (0.8mm)
Overtravel
0.062" (1.6mm)
Mechanical Life
10,000,000 Cycles
Electrical Life
1,000,000 Cycles
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C