V15G-3C4-K
- 型號描述:
Switch SPST-NO Chassis Mount
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 250V
- 型號:
- V15G-3C4-K
- 品牌:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
數量:
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Current Rating (Amps)
- 15A (AC), 100mA (DC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V
- Actuator Type
- Round (Pin Plunger)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Ingress Protection
- IP40
- Features
- Operating Force
- 100gf
- Release Force
- 20gf
- Operating Position
- 0.579" (14.7mm)
- Pretravel
- 0.047" (1.2mm)
- Differential Travel
- 0.016" (0.4mm)
- Overtravel
- 0.040" (1.0mm)
- Mechanical Life
- 50,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 100,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 80°C