V-16G2-1C25-K (R)
- 型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
- 型號:
- V-16G2-1C25-K (R)
- 品牌:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Circuit
- SPDT
- Switch Function
- On-Mom
- Current Rating (Amps)
- 16A (AC), 100mA (DC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V
- Actuator Type
- Lever, Straight
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Ingress Protection
- IP40
- Features
- Operating Force
- 125gf
- Release Force
- 14gf
- Operating Position
- 0.600" (15.2mm)
- Pretravel
- 0.157" (4.0mm)
- Differential Travel
- 0.060" (1.5mm)
- Overtravel
- 0.062" (1.6mm)
- Mechanical Life
- 50,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 100,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 80°C