MJN2CK-DC12
型號描述:
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 12VDC Coil Socketable
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
型號:
MJN2CK-DC12
品牌:
Omron Automation and Safety
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Socketable
Coil Voltage
12VDC
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
10 A
Switching Voltage
600VAC, 28VDC - Max
Load - Max Switching
6000VA, 280W
Coil Current
100 mA
Coil Type
Latching, Single Coil
Features
Termination Style
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Seal Rating
Coil Insulation
Must Operate Voltage
9 VDC
Must Release Voltage
Operate Time
20 ms
Release Time
10 ms
Operating Temperature
-45°C ~ 70°C