E2E-X10D1-N
- 型號描述:
Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
- 型號:
- E2E-X10D1-N
- 品牌:
- Omron Automation and Safety
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- Cylinder, Threaded - M30
- Output Type
- NPN-NO, 2-Wire
- Sensing Distance
- 0.394" (10mm)
- Shielding
- Shielded
- Operating Temperature
- -25°C ~ 70°C
- Termination Style
- Cable Leads
- Voltage - Supply
- 10V ~ 30V
- Material - Body
- Nickel-Plated Brass
- Sensor Type
- Inductive
- Ingress Protection
- IP67
- Indicator
- LED
- Response Frequency
- 400Hz