D3V-21G2-1C4A
- 型號描述:
Switch SPDT Chassis Mount
SWITCH SNAP ACT SPDT 21A 250V
- 型號:
- D3V-21G2-1C4A
- 品牌:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
數量:
- Circuit
- SPDT
- Switch Function
- On-Mom
- Current Rating (Amps)
- 21A (AC)
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Actuator Type
- Lever, Straight
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
- Ingress Protection
- IP40
- Features
- Operating Force
- 80gf
- Release Force
- 6.118gf
- Operating Position
- 0.600" (15.2mm)
- Pretravel
- 0.157" (4.0mm)
- Differential Travel
- 0.031" (0.8mm)
- Overtravel
- 0.062" (1.6mm)
- Mechanical Life
- 10,000,000 Cycles
- Electrical Life
- 50,000 Cycles
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C