首頁 > Omnetics代理商 > A29052-051
影像僅供參考,以產品規格為準
A29052-051
型號描述:
51 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
CONN D-TYPE RCPT 51POS SMD SLDR
型號:
A29052-051
品牌:
Omnetics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Style
D-Type, Nano-D
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions
51
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Shell Size, Connector Layout
0.025 Pitch x 0.040 Row to Row
Contact Type
Signal
Flange Feature
Board Side (0-80), Latchblocks
Termination
Solder
Primary Material
Metal
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Ingress Protection
Material Flammability Rating
Current Rating (Amps)
1A