TGHHVR100JE
- 型號描述:
100 mOhms ±5% 120W Thick Film Chassis Mount Resistor
0.1 OHM 120 WATT SOT227 5% TF
- 型號:
- TGHHVR100JE
- 品牌:
- Ohmite
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 100 mOhms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 120W
- Composition
- Thick Film
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Features
- Non-Inductive, Pulse Withstanding, RF, High Frequency
- Coating, Housing Type
- Epoxy Coated
- Mounting Feature
- Flanges
- Size / Dimension
- 1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.480" (12.20mm)