首頁 > Ohmite代理商 > TGHGCR0010FE
影像僅供參考,以產品規格為準
TGHGCR0010FE
型號描述:
1 mOhms ±1% 100W Thick Film Chassis Mount Resistor
RES CHAS MNT 0.001 OHM 1% 100W
型號:
TGHGCR0010FE
品牌:
Ohmite
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
1 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
100W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
±60ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Current Sense, Non-Inductive
Coating, Housing Type
Epoxy Coated
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
1.500" L x 0.980" W (38.10mm x 24.90mm)
Height - Seated (Max)
0.483" (12.26mm)