首頁 > Ohmite代理商 > TAP600K5R0E
影像僅供參考,以產品規格為準
TAP600K5R0E
型號描述:
5 Ohms ±10% 600W Thick Film Chassis Mount Resistor
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 600W
型號:
TAP600K5R0E
品牌:
Ohmite
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
5 Ohms
Tolerance
±10%
Power (Watts)
600W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Coating, Housing Type
Epoxy Coated
Mounting Feature
Flanges
Size / Dimension
2.559" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
Height - Seated (Max)
1.280" (32.50mm)