SMUB201PET
- 型號描述:
200 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
微調電阻器 - 表面貼裝 0.125W 50 ohm 20% Single-Turn Trimmer
- 型號:
- SMUB201PET
- Resistance
- 200 Ohms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)