SM102035004FE
- 型號描述:
5 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Radial High Voltage, Non-Inductive Thick Film
RES 5M OHM 1% 1W RADIAL
- 型號:
- SM102035004FE
- 品牌:
- Ohmite
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- High Voltage, Non-Inductive
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- 50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 110°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Radial
- Height - Seated (Max)
- 0.340" (8.64mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 5 MOhms