首頁 > Ohmite代理商 > OM6825E-R58
影像僅供參考,以產品規格為準
OM6825E-R58
型號描述:
6.8 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
型號:
OM6825E-R58
品牌:
Ohmite
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
-450ppm/°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)
Composition
Carbon Film
Operating Temperature
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
6.8 kOhms