MCS1632R020FER
- 型號描述:
20 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense, Flame Retardant Coating, Safety Metal Element
RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
- 型號:
- MCS1632R020FER
- 品牌:
- Ohmite
數量:
- Resistance
- 20 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 1W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Current Sense, Flame Retardant Coating, Safety
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1632
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.85mm)