C40-058-AE
- 型號描述:
Heat Sink TO-247, TO-264, SOT-227 Aluminum Board Level, Vertical
HEATSINK FOR TO-247 TO-264
- 型號:
- C40-058-AE
- 品牌:
- Ohmite
數量:
- Packaging
- Box
- Material
- Aluminum
- Diameter
- Length
- 2.283" (58.00mm)
- Shape
- Rectangular, Fins
- Type
- Board Level, Vertical
- Width
- 1.724" (43.79mm)
- Package Cooled
- TO-247, TO-264, SOT-227
- Attachment Method
- Clip and Board Mounts
- Power Dissipation @ Temperature Rise
- Thermal Resistance @ Forced Air Flow
- Thermal Resistance @ Natural
- Fin Height
- 1.260" (32.00mm)