首頁 > ONSEMI代理商 > NTD3055L104T4G
影像僅供參考,以產品規格為準
NTD3055L104T4G
型號描述:
N-Channel 60 V 12A (Ta) 1.5W (Ta), 48W (Tj) Surface Mount DPAK
型號:
NTD3055L104T4G
品牌:
ONSEMI
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
104mOhm @ 6A, 5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1.5W (Ta), 48W (Tj)
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Supplier Device Package
DPAK
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
5V
Vgs (Max)
±15V
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
440 pF @ 25 V