首頁 > ON Semiconductor代理商 > NCV8702SN28T1G
影像僅供參考,以產品規格為準
NCV8702SN28T1G
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 5-TSOP
型號:
NCV8702SN28T1G
品牌:
ON Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1578 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
200mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
16 µA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
5-TSOP
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V
Control Features
Enable
Grade
Automotive
PSRR
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 200mA