首頁 > ON Semiconductor代理商 > 2SD1803S-TL-H
影像僅供參考,以產品規格為準
2SD1803S-TL-H
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor NPN 50 V 5 A 180MHz 1 W Surface Mount TP-FA
型號:
2SD1803S-TL-H
品牌:
ON Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:721 倍增量:1
Transistor Type
NPN
Current - Collector (Ic) (Max)
5 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
400mV @ 150mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
140 @ 500mA, 2V
Power - Max
1 W
Frequency - Transition
180MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)