S42BAC-P14PFG0-750S
- 型號描述:
14 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
ODU MINI-SNAP SERIES B STRAIGHT
- 型號:
- S42BAC-P14PFG0-750S
- 品牌:
- ODU
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Plug, Male Pins
- Number of Positions
- 14
- Shell Size - Insert
- 2
- Shell Size, MIL
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Mounting Feature
- Termination
- Crimp
- Fastening Type
- Push-Pull
- Orientation
- A
- Primary Material
- Metal
- Shell Material
- Copper Alloy
- Shell Finish
- Chrome
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Color
- Silver
- Ingress Protection
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating
- Features
- Backshell, Strain Relief
- Shielding
- Shielded
- Current Rating (Amps)
- 7.5A
- Voltage Rating
- Cable Opening
- 0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 120°C